Amerykanie wciąż w podróży z Hobbitem

Film “Hobbit: Niezwykła podróż” nadal znajduje się na szczycie amerykańskiego Box Office.

Obraz Petera Jacksona opowiada o hobbicie Bilbo Bagginsie (Martin Freeman), który razem z czarodziejem Gandalfem (Ian McKellen) i trzynastoma krasnoludami wyrusza w podróż, by pokonać smoka Smauga. W filmie występują także Cate Blanchett i Andy Serkis. Pierwsza cześć nowej trylogii Petera Jacksona zarobiła w USA kolejne 33 miliony dolarów.

Dzieło powstrzymało przed dotarciem na najwyższą lokatę film “Django” Quentina Tarantino, który z 30 milionami dolarów na koncie znalazł się na 2. pozycji. Produkcja przedstawia historię oswobodzonego niewolnika Django (w tej roli Jamie Foxx), który próbuje odbić żonę, Broomhildę (Kerry Washington), z rąk nikczemnego plantatora Calvina Candie (Leonardo DiCaprio). W realizacji planów pomoże mu jego mentor, łowca nagród Dr King Schultz (Christoph Waltz).

Podium zamyka druga nowość zestawienia – musical “Les misérables: Nędznicy”, który po pierwszym weekendzie w USA zarobił 28 milionów dolarów. Dramat zrealizowany na podstawie powieści Victora Hugo opowiada o galerniku i byłym skazańcu (Hugh Jackman), który po wyjściu z więzienia próbuje odmienić swoje życie i zaczyna pomagać innym. Surowy inspektor (Russell Crowe) nie daje mu jednak spokoju. W filmie Toma Hoopera występują także Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter i Sacha Baron Cohen.

Ostatni debiut top 10 notowania to komedia “Opieka z ograniczoną odpowiedzialnością”. Bohaterami są Artie i Diane Decker (Billy Crystal i Bette Midler), którzy na prośbę córki (Marisa Tomei) na jakiś czas przyjmują pod swój dach trójkę wnuków. Aby utrzymać dzieci w ryzach, dziadkowie muszą opracować nowe strategie wychowawcze. Film zarobił prawie 15 milionów dolarów.

1. “Hobbit: Niezwykła podróż” 32,9 miliona dolarów
2. “Django” 30,7 miliona dolarów
3. “Les misérables: Nędznicy” 28 milionów dolarów
4. “Opieka z ograniczoną odpowiedzialnością” 14,8 miliona dolarów
5. “Jack Reacher” 14 milionów dolarów
6. “This Is 40″ 13,2 miliona dolarów
7. “Lincoln” 7,51 miliona dolarów
8. “Mama i ja” 6,7 miliona dolarów
9. “Potwory i spółka” 6,36 miliona dolarów
10. “Strażnicy marzeń” 4,9 miliona dolarów

aka | imdb.com

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio