» Relacje

Nagroda „Perspektywa” przyznana!

W warszawskim Kinie Kultura odbyło się wręczenie “Perspektywy” – nagrody imienia Janusza “Kuby” Morgensterna. Pierwszym laureatem nagrody został Adrian Panek, reżyser filmu „Daas”.

“Perspektywa” to nowe wyróżnienie ufundowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Studio Filmowe Zebra. Celem jest uhonorowanie najbardziej obiecującego debiutu reżyserskiego. W Kapitule “Perspektywy” zasiedli: reżyserzy i scenarzyści: Jacek Bromski , Juliusz Machulski (założyciel i dyrektor Studia Filmowego Zebra), Michał Kwieciński, Andrzej Kotkowski, żona Janusza Morgensterna – Krystyna Morgenstern i dziennikarka Grażyna Torbicka.

Laureat nagrody – Adrian Panek nie ukrywa swojego zaskoczenia i wspomina Janusza: „Ten wieczór jest tak naprawdę wieczorem Janusza Morgensterna. Przez krótką chwilę stałem razem z nim w kolejce do szatni na festiwalu w Gdańsku. Zamieniliśmy kilka uroczych słów. Byłem bardzo onieśmielony. Nigdy bym nie przypuszczał, że kiedykolwiek dostanę nagrodę jego imienia. To dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuje”.

Nagroda im. Janusza “Kuby” Morgensterna “Perspektywa”, będzie przyznawana corocznie. Jej druga edycja odbędzie się jeszcze w tym roku, 16 listopada, w dniu rocznicy urodzin Morgensterna; w kolejnych latach nagroda będzie wręczana już zawsze 16 listopada – poinformowano podczas ceremonii.

Monika Maj

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio