» Newsy

Amerykanie nadal myślą jak mężczyźni

Komedia “Think Like a Man” utrzymała pierwszą lokatę w amerykańskim box offcie.

Obraz powstał na podstawie książki Steve’a Harveya, “Act Like a Lady, Think Like a Man: What Men Really Think About Love, Relationships, Intimacy, and Commitment” i opowiada o złotych męskich radach. W rolach głównych występują Chris Brown, Gabrielle Union oraz Meagan Good. Komedia utrzymała pierwszą lokatę i ostatecznie zamyka drugi weekend panowania na kwocie 60,9 miliona dolarów.

Na drugim miejscu premiera – trójwymiarowa animacja dla dzieci “Piraci!”. Film zarobił w weekend 11,4 miliona dolarów.

Podium zamyka “Szczęściarz”, którego głównym bohaterem jest żołnierz stacjonujący w Iraku (w tej roli Zac Efron). Nosi przy sobie, na szczęście, fotografię kobiety, której nie zna (Taylor Schilling). Po powrocie z wojny chłopak postanawia ją odnaleźć. Film zarobił w sumie niespełna 40 milionów dolarów.

Druga nowość w zestawieniu, komedia romantyczna “The Five-Year Engagement” z Jasonem Segelem i Emily Blunt w rolach głównych, zadebiutowała dopiero na piątej lokacie, zgarniając 11,2 miliona. Za nią kolejna nowość – thriller “Safe” z Jasonem Stathamem w roli głównej. Film przyniósł zysk w wysokości 7,72 miliona dolarów. Także na siódmej pozycji premiera – opowieść o mistrzu powieści grozy, Edgarze Allanie Poe, czyli “The Raven” z Johnem Cusackiem w roli głównej. Dramat zarobił 7,25 miliona dolarów.

A oto pełna dziesiątka amerykańskiego box office:

1. “Think Like a Man”- 60,9 miliona dolarów
2. “Piraci!” – 11,4 mln
3. “Szczęściarz” – 39,9 mln
4. “Igrzyska śmierci” 372 mln
5. “The Five-Year Engagement” – 11,2 mln
6. “Safe” – 7,72 mln
7. “The Raven” – 7,25 mln
8. “Chimpanzee” – 19,2 mln
9. “The Three Stooges” – 37,1 mln
10. “Domek w lesie” – 34,7 mln

gal | hollywoodreporter

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio