» Newsy

Batman triumfuje w USA

Z powodu tragedii, do której doszło 20 lipca podczas premiery filmu “Mroczny rycerz powstaje” w Aurorze, w stanie Colorado, wyniki amerykańskiego box office ujawniono dopiero w poniedziałek. Zgodnie z przypuszczeniami, liderem został obraz o Batmanie.


Najnowsze dzieło Christophera Nolana, a zarazem zwieńczenie trylogii zarobiło w miniony weekend 161 milionów dolarów. To najlepszy w historii wynik otwarcia dla filmu 2D i trzeci w ogólnym zestawieniu. Rekord należy do superprodukcji “The Avengers” (207 milionów dolarów), za którą uplasował się finał cyklu o Harrym Potterze, czyli “Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II” (169 milionów dolarów).

Akcja nowego Batmana rozgrywa się osiem lat po wydarzeniach z “Mrocznego Rycerza” Gotham znowu staje w ogniu. Batman (Christian Bale) musi powrócić, aby zapobiec zagładzie miasta. Na jego drodze stanie jednak nowy przeciwnik – demoniczny Bane (Tom Hardy), który chce tylko i wyłącznie śmierci rycerza Gotham. W filmie występują również Gary Oldman, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Morgan Freeman i Michael Caine.

Była to jedyna nowość top 10 notowania.

1. “Mroczny rycerz powstaje” – 161 milionów dolarów
2. “Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów” – 20,4 miliona dolarów
3. “Niesamowity Spider-Man” – 10,9 miliona dolarów
4. “Ted” – 10 milionów dolarów
5. “Merida waleczna” – 6,02 miliony dolarów
7. “Magic Mike” – 4,29 miliona dolarów
7. “Savages” – 3,4 miliona dolarów
8. “Madea’s Witness Protection” – 2,25 miliona dolarów
9. “Moonrise Kingdom” – 1,83 miliona dolarów
10. “Zakochani w Rzymie” – 1,42 miliona dolarów

aka | imdb.com

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio