» Relacje

Relacja z pokazu prasowego “Jesteś Bogiem”!

Czasami dziennikarze mają lepiej. Na przykład mogą chodzić na pokazy przedpremierowe. Filmy są różne. Czasem gorsze, czasem lepsze, czasem niszowe, ale na ten film wszyscy czekaliśmy od dawna.

„Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida to historia hiphopowego zespołu Paktofonika. Rahim, Fokus i Magik – trzej kumple z Mikołowa i Katowic dogadują się i tworzą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika” – Paktofonikę. Był rok 1998. Przez kolejne dwa lata zbierają i ogrywają materiał na swoją pierwszą płytę, wydaną 18 grudnia 2000 roku, „Kinematografię”. Fani hiphopu szaleją, wydawca i promotorzy przeliczają kasę, nagranie „Jestem Bogiem” hula na wizji i w eterze. Nagrody, Fryderyk, tytuł najlepszego zespołu hiphopowego roku 2001, zespół jest na fali… i wtedy Magik rzuca się z okna. Pozostawia za sobą żonę, dziecko i legendę jednego z najbardziej utalentowanych muzyków w Polsce.

W filmie wystąpili: Marcin Kowalczyk (Magik), Dawid Ogrodnik (Rahim) i Tomasz Schuchard (Fokus). Partnerują im znani i uznani, m.in. Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik i Przemysław Bluszcz.

O tym jak powstawał film i o czym jest, powiedzieli nam Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchard i Leszek Dawid, a Rahim i Fokus przybliżyli dla was genezę i sens legendarnego „Jestem Bogiem”. Zobaczcie.

KK

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio