» Newsy

Gierszał zajmuje się transferem dóbr deficytowych

Do sieci trafił zwiastun produkcji “Yuma” z Jakubem Gierszałem w roli głównej. Twórcy zapowiadają dzieło jako  połączenie kina akcji, komedii i romansu.


Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem “jumy” – drobnych kradzieży w Niemczech. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka). Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (Tomasz Kot), a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę.

W obsadzie – obok Jakuba Gierszała pojawiają się Krzysztof Skonieczny (“W ciemności”, autor hitowych teledysków “Defto” i “Nie ma cwaniaka na Warszawiaka”), Tomasz Schuchardt (Fokus w “Jesteś bogiem”), Jakub Kamieński (“Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”), Helena Sujecka (“Cudowne lato”) oraz debiutująca na dużym ekranie Karolina Chapko.

Premiera wyznaczona została na 10 sierpnia.

aka | kino świat

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio