» Newsy

“Jesteś Bogiem” – nie tylko film

21 września na ekrany naszych kin wejdzie “Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Tego samego dnia do sklepów trafi książka “Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki” Macieja Pisuka, która posłużyła za podstawę scenariusza filmu.


- Film i książka to dwie różne historie, obcowanie z nimi to będą dwa różne doświadczenia. Ale wydaje mi się, że ich porównanie może być ciekawe – mówi o wydawnictwie Pisuk, który również napisał scenariusz “Jesteś Bogiem”.

Książka to dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hiphopowym w Polsce. Losy Magika, Rahima i Fokusa to historia o marzeniach oraz trudach ich realizacji w brutalnej rzeczywistości ubogiego Śląska i raczkującego przemysłu muzycznego. Paktofonika stała się symbolem czasów kapitalistycznej transformacji i pokolenia, które chciało więcej.

Wydawnictwo zostało wzbogacone o unikatowe zdjęcia z planu produkcji Leszka Dawida z udziałem Marcina Kowalczyka, Dawida Ogrodnika i Tomasza Schuchardta w rolach głównych, fragmenty, które nie weszły do filmu, wywiad z reżyserem i scenarzystą. A także: skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. To efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Pisuka.

http://www.youtube.com/watch?v=URITl3_kPN0

karo | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio