» Newsy

Piękne kobiety Wielkiego Gatsby’ego

Najnowszą produkcję Baza Luhrmanna, “The Great Gatsby”, promuje seria stylizowanych plakatów z kobiecymi bohaterkami opowieści.

Zaledwie kilka dni temu do sieci trafiła grafika, której główną ozdobą była Isla Fisher. Teraz producenci przedstawili plakat z Elizabeth Debicki.

Scenariusz filmu oparto o powieść F. Scotta Fitzgeralda, która uznawana jest za jedną z najważniejszych książek amerykańskich XX wieku. Luhrmann opracował tekst wspólnie z Craigiem Pearce’em. Akcja rozgrywa się w latach 20. ubiegłego stulecia. Jay Gatsby (Leonardo DiCaprio) kocha się w pięknej i zepsutej Daisy (Carey Mulligan), która porzuciła go dla bogatszego, Toma Buchanana (Joel Edgerton). Po latach Gatsby jest bajecznie bogaty i gotów zaryzykować wszystko, by odzyskać Daisy.

W obsadzie filmu znaleźli się również Tobey Maguire i Jason Clarke. Światowa premiera zapowiedziana została na maj.

Warto przypomnieć, iż nie jest to pierwsza ekranizacja “Wielkiego Gatsby’ego”. Po dzieło Fitzgeralda sięgnął m.in., jako scenarzysta, Francis Ford Coppola. Efektem jego pracy był wyreżyserowany przez Jacka Claytona w 1974 roku obraz z Robertem Redfordem w roli tytułowej.

http://www.youtube.com/watch?v=CfjcQv_hDUQ

karo | Collider.com

Dodano:
Tagi: , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio