» Newsy

Popiełuszko i papież w mundurach SS

Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz, “święci” polskiego kina, debiutują w rolach czarnych charakterów w wojennym thrillerze Patryka Vegi “Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. Obraz trafi do kin 16 marca.

W nowym filmie aktorów znanych z ról papieża i księdza Popiełuszki zobaczymy w mundurach SS, jako zaciekłych wrogów agenta J-23. Rola nazisty była szczególnym wyzwaniem dla Adamczyka, który wcielił się w słynnego sturmbannführera Hermanna Brunnera.

“Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją.

Twórcy nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami “Tylko dla orłów” i “Komandosi z Nawarony”.

W obsadzie, poza Adamczykiem i Woronowiczem, znaleźli się m.in. Tomasz Kot, Marta Żmuda Trzebiatowska, Wojciech Mecwaldowski i Daniel Olbrychski oraz niezapomniani serialowi antagoniści Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

Scenariusz napisał Władysław Pasikowski.

http://www.youtube.com/watch?v=rI5qczGRZcg

aka | kino świat

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio