» Newsy

“Szpiedzy w Warszawie” w styczniu w TVP

11 stycznia na antenie TVP1 premiery doczeka się polsko-brytyjski serial “Szpiedzy w Warszawie”.


To rozgrywająca się w 1937 roku opowieść o agentach z Francji, Niemiec, Polski i Rosji, którzy w obliczu nadciągającej wojny zostają wciągnięci w szpiegowską walkę.

Pułkownik Jean-François Mercier (David Tennant), oficjalnie nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, a tak naprawdę pracownik francuskiego wywiadu, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na salonach dyplomatycznych i w zaułkach miast. Mercier w Warszawie współpracuje z Antonim Pakulskim (Marcin Dorociński), oficerem polskiego wywiadu, swoim dowódcą z 1920 roku, kiedy to obaj walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej. Życie prowadzącego podwójną grę Merciera dodatkowo skomplikuje spotkanie z piękną paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów, Anną Skarbek (Janet Montgomery), na co dzień związaną z Rosjaninem podającym się za dziennikarza.

W obsadzie serialu znaleźli się jeszcze m.in. Mirosław Zbrojewicz, Ann Eleonora Jørgensen, Anton Lesser, Burn Gorman, Tuppence Middleton oraz Julian Harries. Scenariusz powstał na podstawie książki Alana Fursta pod tym samym tytułem, a napisali go Dick Clement i Ian La Frenais.

Czteroodcinkową produkcję wyreżyserowała Coky Giedroyc.

aka | wirtualne media

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio