» Newsy

Jon Voight agentem KGB

Jon Voight dołączył do biograficznego obrazu o Ronaldzie Reaganie.

W filmie zatytułowanym po prostu “Reagan” aktor wcieli się w agenta KGB. Obraz powstaje na podstawie książek “God & Ronald Reagan” i “The Crusader” – obydwu autorstwa Paula Kengora.

Jednym z bohaterów będzie młody rosyjski przywódca, który odwiedza emerytowanego agenta KGB Victora (Voight), by dowiedzieć się więcej o upadku Związku Radzieckiego.

Scenariusz niezależnej produkcji piszą Jonas McCord i Howie Klausner.

Urodzony w roku 1911 w Illinois, Reagan rozpoczynał karierę zawodową jako radiowy komentator sportowy. W latach 30. przyszły polityk zadebiutował jako aktor i występował w filmach kinowych i telewizyjnych aż do lat 60. W czasie II wojny światowej wcielony do oddziału filmowego Sił Powietrznych USA, Reagan zajmował się realizacją filmów treningowych i edukacyjnych. Początkowo przyszły prezydent przejawiał poglądy demokratyczne, jednak w okresie powojennym zaczął opowiadać się po stronie Republikan.

W okresie powojennym Reagan zaangażował się w działalność antykomunistyczną, między innymi przygotowując serię odczytów, z których część transmitowano w radiu. W roku 1966 wybrany gubernatorem stanu Kalifornia, w latach 1968 i 1976 bezskutecznie starał się o nominację na kandydata na prezydenta. Wybrany na głowę państwa w roku 1980. Reagan pełnił funkcję przez dwie kadencje.

Obecnie powstają jeszcze dwa inne filmy o Ronaldzie Reaganie – “The Butler”, w którym prezydenta gra Alan Rockman oraz “Reykjavik” z Michaelem Douglasem.

aka | hollywoodreporter

 

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio