» Newsy

Marta Żmuda Trzebiatowska niczym Harry Potter

Już od 16 marca Martę Żmudę Trzebiatowską będzie można oglądać w “Hansie Klossie. Stawce większej niż śmierć”. Na planie aktorkę porównywano do Harry’ego Pottera.


W grudniu minionego roku ekipa pod wodzą reżysera Patryka Vegi pojawiła się w Malborku, by na potrzeby nowej “Stawki” zamienić krzyżacką warownię w majestatyczną twierdzę Królewiec. To właśnie w cieniu jej murów kręcono sceny, w których pierwsze skrzypce odegrała Marta Żmuda Trzebiatowska. Aktorka, skradająca się po zamkowych
korytarzach, w długim płaszczu i okrągłych okularach wyglądała niczym rodzona siostra słynnego czarodzieja z Hogwartu.

Nie uszło to uwadze kolegów z planu, którzy szybko znaleźli Marcie nowy pseudonim. – Od chwili tamtych zdjęć mówili o mnie Harry Potter – śmieje się gwiazda, która w filmie wcieliła się w Elzę, piękną wybrankę agenta J-23.

Twórcy “Klossa” nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami “Tylko dla orłów” i “Komandosi z Nawarony”. Szpiegowski film utrzymany jest w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją.

W obsadzie obok Żmudy Trzebiatowskiej znaleźli się Tomasz Kot, Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski, Adam Woronowicz i Wojciech Mecwaldowski, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss – Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

http://www.youtube.com/watch?v=8fpO8J9Iwco

karo | kino świat

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio