» Newsy

Peter Jackson broni szybkiego “Hobbita”

Peter Jackson podtrzymuje swoje zdanie na temat sfilmowania “Hobbita” w technice 48 (HFR), zamiast 24, klatek na sekundę.

- Im większa szybkość, tym większa iluzja rzeczywistego świata – mówi Jackson w rozmowie z magazynem “Rolling Stone”. – Taka technika daje wrażenie życia. Można zanurzyć się w tym świecie. Wygląda to fantastycznie. Taka szybkość uwalnia nas od wszystkiego, co ograniczało kino przez ostatnie 80, 90 lat.

- Około 20 procent kin będzie pokazywało wersję z 48 klatkami na sekundę. Zobaczymy, jak publiczność to oceni… Będzie świetnie – dodaje reżyser. – Gdy się to widzi, pierwszą myślą, która wpada do głowy jest: “Wow, to coś innego”.

Gdy fani dowiedzieli się o tym, iż nowa trylogia Jacksona kręcona jest w takiej szybkości, byli oburzeni. Pierwsze seanse na świecie przynoszą różne opinie – zarówno zachwyt, jak i krytykę. W Polsce film będzie dostępny w siedmiu wersjach – 3D z napisami oraz z polskim dubbingiem, IMAX 3D z napisami oraz z polskim dubbingiem, 2D z napisami oraz z polskim dubbingiem oraz HFR z napisami.

Recenzję filmu przeczytacie pod tym adresem.

Przypomnijmy, iż w głównej roli, hobbita Bilbo Bagginsa, występuje Martin Freeman.

karo | contactmusic

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio