» Newsy

Akademia Filmowa nie lubi brytyjskich szpiegów

Timothy Dalton, który niedawno apelował do Amerykańskiej Akademii Filmowej o Oscary dla “Skyfall”, nie został wysłuchany. Najnowszy obraz o 007 nie zdobył żadnej głównej nominacji.

- Nadeszła pora, by Bond zdobył wreszcie należne mu uznanie na Oscarach – mówił na początku stycznia Dalton. – Niemal pod każdym względem “Skyfall” pokazuje możliwości współczesnego kina. To bardzo nowoczesny James Bond, film naszych czasów. Daniel Craig jest fantastyczny i bardzo autentyczny. To wspaniała produkcja.

Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej są innego zdania. “Skyfall” walczy o pięć Oscarów. Doceniono piosenkę Adele, muzykę Thomasa Newmana i zdjęcia Rogera Deakinsa, a także efekty dźwiękowe i montaż dźwięku. Zabrakło jednak nominacji dla reżysera Sama Mendesa, a także dla głównych gwiazd, w tym Daniela Craiga, Judi Dench oraz Javiera Bardema.

Takie wieści z Hollywood zasmuciły Dench. – Jest mi bardzo, bardzo przykro, że Akademia nie doceniła filmu – mówi aktorka w rozmowie z BBC. – Wielka szkoda. Myślałam, że reżyseria Sama Mendesa jest perfekcyjna. To wspaniały film.

Wcześniej cykl o 007 również nie radził sobie najlepiej w pogoni za Oscarami. Czasami doceniano pracę specjalistów od efektów dźwiękowych i specjalnych.

Obraz Mendesa poradził sobie za to lepiej w nominacjach do statuetek BAFTA. Brytyjska Akademia Filmowa uhonorowała zarówno Dench, jak i Bardema, a także dokonania techniczne związane z realizacją.

karo | contactmusic

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio