» Newsy

Bradley Cooper amerykańskim snajperem

Bradley Cooper zrezygnował być może z udziału w “Jane Got a Gun” Gavina O’Connora, ale nie odmówi Stevenowi Spielbergowi. Twórcy spotkają się na planie obrazu “American Sniper”.


Nie jest to nowy projekt. Cooper zainteresował się nim już ponad rok temu. Pierwotnie miał zająć się tylko produkcją, choć nie wykluczał zaangażowania się w realizację również jako aktor. Teraz przedsięwzięcie nabrało tempa. Film wyreżyseruje Steven Spielberg, a sam Cooper na pewno stanie przed kamerą.

Obraz będzie ekranizacją autobiografii Chrisa Kyle’a – “American Sniper”. Urodzony w Teksasie żołnierz budził postrach w Iraku, gdzie nadano mu przydomek al.-Shaitan (diabeł). Żaden inny Amerykanin nie zanotował tak dużej liczby celnych snajperskich strzałów. Opowieść dotyczy jednak nie tylko wojny, ale i małżeństwa Kyle’a.

Spielberg ma obecnie na głowie przynajmniej kilka projektów, w tym miniseriale “Masters of the Air” oraz “Napoleon”. Za dwa tygodnie zasiądzie na czele jury festiwalu w Cannes (15-26 maja).

Cooper pracuje obecnie na planie “American Hustle” Davida O. Russella. Wkrótce aktora będziemy mogli oglądać w filmach “Drugie oblicze” oraz “Kac Vegas 3″.

karo | Collider.com

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio