» Newsy

Clooney, Murray i Damon ratują dzieła sztuki

Rozpoczęły się prace na planie thrillera “Monuments Men”, najnowszego reżyserskiego projektu George’a Clooneya, w którym grają m.in. Matt Damon, Bill Murray i Cate Blanchett.

Obraz powstaje na podstawie powieści Roberta M. Edsela “Obrońcy dzieł sztuki” (“The Monuments Men: Allied Heroes, Nazi Thieves and the Greatest Treasure Hunt in History”). Jej bohaterami są zwerbowani przez rząd USA poszukiwacze dzieł zagrabionych przez nazistów w czasie II wojny światowej. W grupie znajdują się historycy sztuki, kuratorzy i dyrektorzy placówek muzealnych.

Clooney Clooney nie tylko stanął za kamerą, ale również przed nią. Jest również współautorem scenariusza – napisał go razem z Grantem Heslovem, z którym wcześniej wyprodukował m.in. “Operację Argo”, “Idy marcowe” czy “Good Night, and Good Luck”.
Na planie stawili się również Jean Dujardin, Bob Balaban, John Goodman i Hugh Bonneville. Muzykę skomponuje Alexandre Desplat, a zdjęciami zajmuje się Phedon Papamichael.

Ekipa będzie pracowała w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Prace potrwają przynajmniej do czerwca. Chwilę później Clooney stawi się jako aktor u Brada Birda na planie “Tomorrowland”.

“Monuments Men” ma trafić do kin już 18 grudnia bieżącego roku.

karo | Collider.com

Dodano:
Tagi: , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio