» Newsy

Co oglądają Amerykanie? [Box-Office]

Film “Szklana pułapka 5″ zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office.


W najnowszej odsłonie serii John McClane (Bruce Willis) musi stawić czoła największemu wyzwaniu swojego życia. Razem z synem (Jai Courtney), agentem CIA, musi zapobiec wybuchowi zbrojnego konfliktu na międzynarodową skalę. Dzieło Johna Moore’a zarobiło 25 milionów dolarów.

Druga nowość zestawienia, to znajdujący się na 3. miejscu z 21 milionami na koncie “Safe Haven”. Obraz powstał w oparciu o książkę Nicholasa Sparksa znaną w Polsce pod tytułem “Bezpieczna przystań”. Bohaterką powieści jest Katie, młoda kobieta z Północnej Karoliny, która stara się unikać nawiązywania bliższych kontaktów z ludźmi. Kiedy jednak zakochuje się w pewnym mężczyźnie, coraz trudniej utrzymać jej w tajemnicy mroczny sekret, który od lat nie pozwala jej normalnie żyć. Duhamel wciela się we wdowca i właściciela sklepu. W rolach głównych występują Julianne Hough, Josh Duhamel i Cobie Smulders.

Oczko niżej kolejna świeża pozycja w box office – “Escape from Planet Earth”. Historia animacji rozgrywa się na planecie Baab, na której narodowym bohaterem jest uwielbiany astronauta Scorch Supernova. Kiedy zostaje złapany w pułapkę przez złego Shankera, uwolnić go musi jego cichy i spokojny brat, Gary. Produkcja w reżyserii Callana Brunkera po pierwszym weekendzie ma 16 milionów dolarów.

Czwarty i ostatni debiut top 10 notowania to “Piękne istoty” – ekranizacja pierwszej z serii pięciu książek Kami Garcii i Margaret Stohl. Powieść przedstawia historię licealisty z Południowej Karoliny, Ethana Wate’a (Aiden Ehrenreich). Życie chłopaka staje na głowie, kiedy do jego miasteczka wprowadza się Lena Duchannes (Alice Englert), obdarzona magicznymi mocami 16-latka, która odkrywa mroczne tajemnice ich rodzin i miasta. Film przyniósł 7,4 miliona dolarów zysku i znalazł się na 6. pozycji.

1. “Szklana pułapka 5″ 25 milionów dolarów
2. “Złodziejka tożsamości” 23,4 miliona dolarów
3. “Safe Haven” 21,4 miliona dolarów
4. “Escape from Planet Earth” 16,1 miliona dolarów
5. “Wiecznie żywy” 9 milionów dolarów
6. “Piękne istoty” 7,46 miliona dolarów
7. “Side Effects” 6,31 miliona dolarów
8. “Poradnik pozytywnego myślenia” 6,09 miliona dolarów
9. “Hansel i Gretel: łowcy czarownic” 3,47 miliona dolarów
10. “Wróg nr 1″ 3,1 miliona dolarów

aka | imdb.com

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio