» Newsy

Colin Firth i Kate Winslet małżeństwem

Colin Firth i Kate Winslet negocjują udział w filmie, którego bohaterem będzie o Donald Crowhurst, oszust, twierdzący, że opłynął glob.

 

W 1968 roku brytyjski przemysłowiec i żeglarz-amator w ramach wyścigu “Sunday Times Golden Globe Race” starał się opłynąć świat trimaranem o nazwie “Teignmouth Electron”, nadanej na cześć miasta i jego kompanii elektronicznej. Ponieważ był kompletnie do tego nieprzygotowany i miał bardzo małe kwalifikacje, jego łódź zaczęła przeciekać. Nie poddał się jednak i… próbował oszukać innych uczestników wyścigu, kłamiąc na temat swojego położenia. Gra warta była świeczki, gdyż Crowhurts miał nadzieję na nagrodę pieniężną, która pozwoliłaby mu na rozwiązanie swoich problemów finansowych. Ostatecznie jednak w czasie rejsu biznesmen zwariował, a następnie popełnił samobójstwo.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Scott Burns, który postanowił pokazać również postać wyjątkowej żony Crowhurtsa, Clare. Kobieta znana była jako “The Sea Widow”. Pozostawiona sama sobie, musiała wychowywać czwórkę dzieci i żyć z zasiłku, ponieważ ich rodzinny dom i interes został zatopiony wraz z szaloną wyprawą jej męża.

Colin Firth negocjuje warunki zagrania Donalda, podczas gdy Kate Winslet walczy o rolę Clare. Zdjęcia miałaby się rozpocząć na przełomie 2014 i 2015 roku.

Winslet spodziewa się trzeciego dziecka. Firth natomiast pracuje na planie nowego filmu Matthew Vaughna “The Secret Service”.

gal | Collider.com

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio