» Newsy

Daniel Radcliffe wzoruje się na George’u Clooneyu

Brytyjski aktor Daniel Radcliffe, znany z roli czarodzieja Harry’ego Pottera, wyznał, że w pracy inspiruje się dokonaniami George’a Clooneya.

Radcliffe miał ostatnio okazję poznać swojego idola podczas prestiżowego spotkania White House Correspondents’ Dinner. Clooney nie szczędził mu pochwał.

- Wymieniliśmy kilka zdań – relacjonował Daniel Radcliffe. – George powiedział, że nie każdy ma szansę na sukces, ale ja jestem na dobrej drodze do bycia wielkim.

Młody aktor często przyznaje, że musi walczyć z legendą Harry’ego Pottera i nie chce zostać zapamiętany wyłącznie z tej roli.

- Myślę, że jeszcze przez kilka lat nie powstanie nawet jeden artykuł, w którym dziennikarze nie wspomną o Harrym Potterze – mówi Daniel Radcliffe. – Moim celem jest wyjść poza tę postać jako aktor i zostać zapamiętanym z innych ról. Kiedyś mi to przeszkadzało, ale teraz zaczynam się z tym oswajać.

W wywiadzie dla magazynu Empire, Brytyjczyk dodał, że ostatnio proponowano jemu i jego przyjaciołom z czasów ekranizacji Harry’ego Pottera udział w tym samym filmie. Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint mieliby znów spotkać się na planie, tym razem w nowej adaptacji powieści “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, gdzie Daniel zagrałby Tchórzliwego Lwa. Żadne z trójki aktorów nie wzięło tej propozycji na poważnie.

Ostatnią produkcją, w jakiej zagrał Daniel Radcliffe jest film “Kill Your Darlings” z 2013 roku.

AniCeg | Film-News UK

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio