» Newsy

Ridley Scott wsiądzie do Orient Expressu?

Ridley Scott jest zainteresowany produkcją nowej wersji adaptacji kryminału “Morderstwo w Orient Expressie” (“Murder on the Orient Express”) Agathy Christie.


Nie wiadomo czy reżyser chciałby również stanąć za kamerą. Wiadomo na pewno, że prowadzi negocjacje w sprawie produkcji dzieła.

Przypomnijmy, że akcja powieści rozgrywa się w tytułowym pociągu, w którym zamordowany zostaje Samuel Ratchett, amerykański milioner. Podróżujący Orient Expressem detektyw Herkules Poirot rozpoczyna śledztwo mające na celu zidentyfikowanie zabójcy.

Najpopularniejszą adaptacją książki pozostaje film Sidneya Lumeta z 1974 roku, który otrzymał sześć nominacji do Oscara i w którym Poirota zagrał Albert Finney.

Prawa do nowej ekranizacji zakupiło studio 20th Century Fox. Za produkcję obecnie odpowiedzialni są Simon Kinberg i Mark Gordon. Trwają poszukiwania scenarzysty.

Scott obecnie pracuje nad filmem o kontuzjach amerykańskich piłkarzy. Reżyser także przygotowuje kontynuacje swoich słynnych dzieł, “Łowcy androidów” oraz “Prometeusza”.

gal | digital spy

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio