» Newsy

Powstanie film o rodzinie Beksińskich

W 2016 roku do kin trafi obraz “Ostatnia rodzina” opowiadający o rodzinie Beksińskich.


24 lutego 1929 w Sanoku urodził się Zdzisław Beksiński – malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik – jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych. Gdyby żył, miałby dziś 86 lat. Życiu i pamięci wybitnego artysty zostanie poświęcony film fabularny “Ostatnia Rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na całym świecie dokumentu “Deep Love”. Projekt, którym zajmą się twórcy “Carte blanche”, otrzymał właśnie dofinansowanie PISF.

Akcja filmu rozgrywać się będzie na przestrzeni 28 lat. Fabuła skupi się na warszawskim okresie życia słynnego polskiego artysty, Zdzisława Beksińskiego (1929-2005) oraz jego relacjach z synem, legendarnym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem – Tomaszem Beksińskim (1958-1999).

Za zdjęcia będzie odpowiadał Kacper Fertacz, laureat Złotej Żaby Camerimage i nagrody za najlepsze zdjęcia festiwalu w Gdyni za “Hardkor Disko”, zaś scenografią zajmie się Jagna Janicka, laureatka festiwalu w Gdyni za “W ciemności”. Opiekunem artystycznym projektu jest Leszek Dawid (“Jesteś bogiem”).

Za produkcję odpowiada studio Aurum Film (“Carte blanche”).

aka | kino świat

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio