» Relacje

Stawka większa niż śmierć – relacja z premiery

J-23 znowu nadaje! Sztuki tej dokonał Patryk Vega, który nakręcił kontynuację losów znanego polskiego szpiega Hansa Klossa, pt. „Stawka większa niż śmierć”. Naprzeciw siebie znowu stają Brunner i Kloss.

Akcja filmu rozgrywa się w Koenigsberg, w 1945 roku. Tam polski James Bond wpada na trop skarbu skradzionego przez nazistów. Do akcji, również wkracza stary znajomy Klossa, Herman Brunner, któremu to próbuje jak zwykle pokrzyżować plany w przejęciu skarbu. Bohaterowie przenoszą się do lat 70. gdzie ponownie spotykają się po wojnie starzy „przyjaciele”. W filmie pojawia się również miłosny wątek, gdzie do akcji wkracza nowa postać, córka jednego z niemieckich żołnierzy — Elsa, dla której Kloss jest w stanie zrobić wszystko, nawet poświęcić powodzenie swojej misji.

Obsada aktorska w filmie jest wyśmienita. Głównych bohaterów (Klossa i Brunnera) grają naprzemiennie Stanisław Mikulski i Tomasz Kot, a także Emil Karewicz i Piotr Adamczyk. Dodatkowo są aktorzy młodego pokolenia m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wojciech Mecwaldowski, Anna Szarek czy Piotr Głowacki.

Czy będzie to godny następca legendarnego serialu? Sprawdźcie sami. „Stawka większa niż śmierć” od 16 marca w kinach.

Krzysztof Kleczkowski

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio