» Newsy

Instynktownie Śpiewająca saksofonistka

Lena Romul, urodziła się 22 stycznia 1990 roku w Poznaniu, jest absolwentką szkół muzycznych I i II stopnia w Poznaniu w klasie skrzypiec i saksofonu. Młoda kobieta okrzyknięta została najlepszą “śpiewającą saksofonistką” roku.


„Instynktownie” to autorski materiał Leny Romul, finalistki telewizyjnego show „Mam Talent” w roku 2011, pierwszej kobiety – laureatki nagrody głównej na Międzynarodowym Konkursie „Jazz Juniors” w roku 2009, członkini zespołu Wojtka Pilichowskiego, instrumentalistki i wokalistki występującej dotychczas z uznanymi artystami.

Niedawno w warszawskim klubie Tygmont odbył się koncertw Leny. Miał on miejsce w ramach cyklu „Młody Jazz”, w którym prezentowana jest „świeża krew” polskiej estrady jazzowej.

Projekt Instyktownie to materiał inspirowany współczesną muzyką improwizowaną. Oparty na rytmie, elemencie, który naturalnie porusza ciało, melodiach, które mają za zadanie roztaczać piękno, rozbudzać emocję, i harmoniami wypełnionymi muzyką elektroniczną, współgrającą w interesujący sposób z akustycznym instrumentarium zespołu. Projekt Instynktownie eksperymentalnie łączy zarówno utwory instrumentalne, akustyczno-elektroniczne, jak i utwory wokalno-instrumentalne, dodające do materiału element trip-hopowy

Jest w nim zarówno prostota melodii, słowiańskiej natury, kobiecej wrażliwości. Lecz ta prostota przeplata się z zaczerpniętą z jazzu swobodą improwizacji, dozwolonej podczas koncertu na każdej płaszczyźnie. Zadaniem muzyków na scenie jest czuć się wolnymi i współtworzyć Projekt w czasie rzeczywistym.

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio