» Newsy

Klaudia Kulawik śpiewa do przygód Feliksa, Neta i Niki

Zaledwie 15-letnia Klaudia Kulawik nagrała piosenkę do filmu “Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”.


Słowa do anglojęzycznego utworu “With a Friend You Know” napisali popularna w Australii Ella Hooper – która jest także wykonawczynią piosenek w filmie – i Jan Skubiszewski. Autorem muzyki jest zdobywca australijskich Oscarów, Cezary Skubiszewski.

Klaudia, która tym nagraniem rozpoczyna całkiem nową przygodę muzyczną, dzieciństwo spędziła w niewielkiej miejscowości Ryczówek, potem mieszkała w Chechle, a dziś uczy się w Katowicach. Przez pięć lat nauki w szkole podstawowej i muzycznej odnosiła liczne sukcesy, i to w różnych dziedzinach: jako mistrzyni recytacji, laureatka nagród plastycznych, a przede wszystkim w konkursach muzycznych. Cała Polska poznała ją dzięki programowi telewizyjnemu “Mam talent” (2008), w którym nieoczekiwanie zajęła drugie miejsce.

Premiera teledysku do utworu “With a Friend You Know” odbędzie się już w ten piątek. W wybranych stacjach radiowych pojawi się także wersja polska piosenki.

Bohaterami młodzieżowego filmu są gimnazjaliści Felix, Net i Nika, którzy przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Klaudia Łepkowska) ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji (głos Cezary Pazura) stworzony przez Neta i jego tatę. Młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni i nadzwyczajne umiejętności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

Obraz w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego, zrealizowany został według bestsellerowej książki Rafała Kosika.

aka | forum film

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio