» Newsy

Siedem minut z Bondem

W sieci pojawiło się nagranie prezentujące siedem minut ze ścieżki muzycznej do “Skyfall”, skomponowanej przez Thomasa Newmana.

Z Bondem Newman spotyka się po raz pierwszy. W ostatnich latach, od czasów “Jutro nie umiera nigdy”, oprawą muzyczną przygód szpiega zajmował się David Arnold. John Barry skomponował muzykę do 12 filmów. Innymi misjami 007 zajmowali się Marvin Hamlisch, Michael Kamen, Eric Serra, George Martin i Bill Conti.

“Skyfall” nie jest jednak pierwszym spotkaniem Newmana i Sama Mendesa. Twórcy pracują ze sobą od 1999 roku i filmu “American Beauty”. Newman w swoim dorobku ma w sumie ponad 50 soundtracków. Był wielokrotnie nominowany do Oscara.

W “Skyfall” lojalność Bonda (Daniel Craig) względem M (Judi Dench) zostanie poddana próbie. Bez względu na konsekwencje, 007 będzie musiał wytropić i zniszczyć zagrożenie, wobec którego staje MI6. W obrazie występują także Javier Baardem, Ralph Fiennes, Helen McCrory, Bérénice Marlohe, Naomie Harris i Ben Whishaw.

Fragmenty muzyki, którą Newman skomponował do “Skyfall” można znaleźć poniżej. Obraz wejdzie do kin już 26 października. Płyta z muzyką ukaże się kilka dni później, 30 października.

karo | digital spy

Dodano:
Tagi: , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio