» Newsy

Artystyczny komentarz Maleńczuka ?

W sieci pojawił się kontrowersyjny teledysk Macieja Maleńczuka, który postanowił w charakterystyczny dla siebie sposób zinterpretować aktualną sytuację geopolityczną.

Teledysk “Vladimir” powstał jako swoisty komentarz do imperialistycznych zapędów prezydenta – cara Władimira Putina. Tekst utworu nie jest zbyt skomplikowany, ale nie można mu odmówić dosadności. Odpowiednia stylizacja, użyte rekwizyty i klimat spełniają swoją rolę. Maleńczuk to artysta niepokorny, po którym możemy spodziewać się niemal wszystkiego. Już niemal tradycją u Maleńczuka stało się śpiewanie “o czymś”. Nie inaczej jest tym razem, o czym możecie przekonać się sami słuchając utworu zamieszczonego poniżej.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele utworów poświęconych Ukrainie. Utrzymane są one jednak w poważniejszym tonie niż piosenka Maleńczuka i raczej wprost popierają rewolucjonistów z Majdanu. W tym miejscu warto wymienić Kozak System feat. Enej i Maleo Reggae Rockers “Brat za brata” czy “Podaj rękę Ukrainie” zespołu Taraka, będącego zlepkiem artystów z Polski, Białorusi i… Ukrainy. W zależności od tego jak potoczą się losy naszego wschodniego sąsiada, usłyszymy jeszcze niejeden tego typu muzyczny wyraz solidarności.

Natalia Romaniuk

Dodano:
Tagi:
.

Polecamy: Show Film Studio