» Newsy

Editors na progu rozpadu

Niewiele brakowało, a fani Editors musieliby pogodzić się z rozpadem swojej ulubionej grupy.

W kwietniu tego roku z zespołu odszedł gitarzysta Chris Urbanowicz. Już wcześniej w szeregach formacji nie działo się najlepiej.

- To było kilka długich, bardzo trudnych lat – przyznał wokalista Tom Smith. – W pewnej chwili zrobiło się naprawdę nieciekawie. Kiedy próbowaliśmy pisać nowe piosenki, żadna nie była dość dobra. Czuliśmy, że brakuje zaangażowania ze strony Chrisa. Przez dobry rok wychodziliśmy z prób zniechęceni i sfrustrowani. Wiele spraw poszło nie tak i nadal jest nam bardzo smutno z powodu odejściu Chrisa.

Urbanowicz został zastąpiony przez Justina Lockeya, byłego gitarzystę grupy Yourcodenameis:milo. Do zespołu dołączył także klawiszowiec Elliot Williams z Airship. Na początku 2013 roku Editors wejdą do studia, aby rozpocząć pracę nad nową płytą wraz z producentem Kings of Leon, Jacquire Kingiem.

W tym momencie grupa Editors pracuje nad czwartym albumem, którego należy spodziewać się w przyszłym roku.

Na początku 2013 roku zespół rozpocznie w Nashville sesję nagraniową. Nad produkcją materiału czuwać będzie Jacquire King, znany ze współpracy z Kings of Leon.

- Od dawna mówię, że uwielbiam kapele pokroju R.E.M. czy Arcade Fire i właśnie takie brzmienie chcemy osiągnąć w nowych piosenkach – zapowiada wokalista, Tom Smith. – To bardziej bezpośrednie kawałki niż te z naszej poprzedniej płyty.

Angielska formacja ma na koncie płyty “The Back Room” (2005), “An End Has a Start” (2007) i “In This Light and on This Evening” (2009).

akomi | digital spy

Dodano:
Tagi:
.

Polecamy: Show Film Studio