» Newsy

Kolejne gwiazdy na Orange Warsaw Festival

Groove Armada, Fisz Emade Tworzywo i Kamp! dołączają do grona artystów tegorocznego Orange Warsaw Festival. Impreza odbędzie się w dniach 9-10 czerwca na stadionie Legii.

Twórczość Groove Armady to sprawne połączenie elektroniki, house’u, hip-hopu i chilloutu. Zespół został założony w Cambridge w połowie lat 90. przez Andy’ego Cato i Toma Findlaya. Grupa nagrała sześć albumów studyjnych. Znalazły się na nich utwwory “I See You Baby” (spopularyzowany przez remiks Fatboy Slima), “Superstylin’”, “But I Feel Good” czy “My Friend”. Zespół chętnie wraca do Polski, a na scenie wypada znakomicie. Groove Armada ze swoim DJ setem rozgrzeje widzów Orange Warsaw Festival w niedzielę, 10 czerwca.

Do niedzielnego składu dołączy również cenione trio elektroniczne – Kamp! Powstali w 2008 roku w Łodzi. Jako jeden z nielicznych polskich zespołów jest w stanie, bez debiutanckiego albumu na koncie, wypełniać kluby i gromadzić kilkusetosobową publiczność pod scenami festiwalowymi. W styczniu 2011 roku pojawili się w roli supportu podczas polskiej trasy koncertowej zespołu Hurts. Kolejne występy odbyły się już w Londynie, USA czy Moskwie, gdzie spotkali się ze świetnym przyjęciem. Jeszcze w tym roku nastąpi premiera wyczekiwanej debiutanckiej płyty, która powstaje w łódzkim studiu tria.

Sobotni line-up zamknie Fisz Emade Tworzywo. Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie bracia, a zawodowo duet producent vs. wokalista. Od 2001 roku wydali dziewięć płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade Tworzywo jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. Na polskiej scenie muzycznej są niewątpliwie symbolem artystycznego wysublimowania i nieustannych poszukiwań. Na scenie Orange Warsaw Festival 2012 staną w sobotę, 9 czerwca.

Na scenie Orange Warsaw Festiwal 2012 zobaczymy ponadto w sobotę, 9 czerwca – Linkin Park, Garbage, De La Soul, a w niedzielę, 10 czerwca – The Prodigy i Lauryn Hill.

W sprzedaży dostępne są bilety w następujących cenach:
płyta bilet na drugi dzień – 89 zł
płyta karnet (2dni) – 159 zł
trybuny na pierwszy lub drugi dzień – 110 zł
trybuny karnet (2dni) – 199 zł
trybuna Premium na drugi dzień – 150 zł
bilety VIP na pierwszy lub drugi dzień – 500 zł
karnet VIP (2dni) – 900 zł

aka | tvn

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio