» Newsy

Goran Bregović wystąpi we Wrocławiu

Goran Bregović razem z Wedding and Funeral Band zagra 31 sierpnia we Wrocławiu w ramach kolejnej edycji festiwalu wROCK for Freedom.

31 sierpnia Goran Bregović w towarzystwie Orkiestry Weselno-Pogrzebowej przedstawi polskiej publiczności największe przeboje jak “Kalashnikov”, “Ederlezi”, “Gas, Gas, Gas” i “Mesecina” oraz utwory z ostatniego albumu – “Alkohol”.

Ten koncert będzie prawdziwie wybuchową mieszanką różnych kultur i nacji. Muzyka Gorana Bregovića to synteza cygańskich rytmów i europejskich akordów. Charakterystycznym rysem jego utworów jest zapadające w pamięci ciepłe brzmienie orkiestry dętej i tradycyjna wielogłosowość. Kompozytor i gitarzysta otwarcie przyznaje się do tego, że kocha rock and roll i sam dyryguje orkiestrą, grając na gitarze elektrycznej i nie pozwalając roztańczonej publiczności na chwilę oddechu.

Twórczość Bregovića charakteryzuje kosmopolityzm i umiejętność łączenia wielu gatunków muzycznych. Udało mu się znaleźć wspólny język z innym mieszkańcem Sarajewa, m.in. reżyserem, Emirem Kusturicą. Owocem ich współpracy były filmy “Czas Cyganów”, “Arizona Dream” i “Underground”. Za muzykę do tego ostatniego Bregović otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 1995 roku.

W ramach wROCK for Freedom 2013, obok Gorana Bregovića i jego Orkiestry, wystąpią polskie zespoły łączące tradycyjne folkowe dźwięki ze współczesnym brzmieniem.

Festiwal odbędzie się tradycyjnie już w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska “Solidarność”.

Bilety dostępne od 3 czerwca w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach Biletin.pl, Ticketpro.pl, eBilet.pl, Eventim.pl.

Ceny:
Miejsca stojące: 50 zł – do 15 lipca, 60 zł – do 30 sierpnia, 70 zł – w dniu koncertu
Miejsca siedzące: 70 zł – do 15 lipca, 80 zł – do 30 sierpnia, 90 zł – w dniu koncertu

AS | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio