» Newsy

Reggaeland: kolejni wykonawcy na scenie

Do składu Reggaelandu dołączyła piątka nowych wykonawców – Deadly Hunta, Reggaeon, Dancehall Masak-Rah oraz selektorzy Reza i Mack. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 lipca w Płocku.


Pierwszy z artystów uzupełniający listę wykonawców Reggaelandu to Deadly Hunta. Rozgłos przyniósł mu utwór “Ganjaman” nagrany razem z Aphrodite, legendą brytyjskiej sceny drum and bass. Wokalista rozpoczynał swoją trwającą już ponad dwadzieścia lat karierę w składach African Roots i Sky Juic. Łącząc różne gatunki muzyczne jak dancehall, hip-hop i drum and bass wykształcił swój własny energetyczny styl. Na soundsystemowej scenie festiwalu pojawi się z Mr. Bayermanem, z którym przygotowuje swój najnowszy projekt.

Reggaeon, najbardziej popularny gruziński skład reggae zaskoczy polskich fanów wyjątkowym charakterem muzyki nawiązującym do tradycyjnej gruzińskiej polifonii. Swoją głęboko rootsową muzykę Reggaeon wzbogaca używając nietypowych dla tego gatunku instrumentów np. pianina i akordeonu.

Składu Dancehall Masak-Rah nie trzeba przedstawiać. Popularność grupy, a za jej sprawą także gatunku dancehall, rośnie w szybkim tempie od 2008 roku, kiedy 27Pablo i Junior Stress zagrali swoją pierwszą imprezę w Warszawie. Na wiosnę 2010 roku do składu w roli selektora został przyjęty Drajwa.

Do ekipy Reggaelandu dołączają także selektorzy Reza i Mack. Reza jest pierwszym Polakiem, który zagrał swój set podczas legendarnej Renegade Hardware Night odbywającej się stale od 1995 roku w Londynie. Mack, założyciel dubstepowej wytwórni Moonshine Recordings, podczas występów tworzy mieszankę ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

W ramach imprezy w tym roku wystąpi rekordowa liczba ponad 50 wykonawców, m.in. Shaggy, Ken Boothe, Jahcoustix, The Selecter czy Ras Luta.

Karnety wraz z polem namiotowym kosztują w przedsprzedaży 40 zł. Więcej informacji na reggaeland.eu.

AS | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio