» Newsy

Rihanna w Polsce!

7 lipca 2013 Rihanna wystąpi w Polsce! Artystka zagra specjalny koncert w Gdyni, dzień po zakończeniu festiwalu Open’er!

Wyjątkowa data trafia się właśnie polskiej publiczności – Rihanna wydała przecież swój najnowszy, siódmy studyjny album „Unapologetic” i ta cyfra była dość istotnie związana z jego promocją. Rihanna wystąpiła w ciągu siedmiu dni, w siedmiu miastach, do których latała Boeingiem 777. Najważniejsza w całej sytuacji, jest jednak bezprecedensowe jak na polskie warunki podejście do tak wielkiego koncertu. Rihanna wystąpi na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo, dokładnie na tej samej scenie, na której przez cztery dni będą prezentowali się Blur, Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age i Arctic Monkeys. Wszyscy posiadacze karnetów czterodniowych na Open’era, będą mogli uczestniczyć w koncercie Barbadoski bez dodatkowych kosztów, a pobyt na polu namiotowym zostaje przedłużony o kolejną noc.

Do sprzedaży trafiają bilety na to wydarzenie w cenie 198 PLN i 258 PLN (Golden Circle).

Gdyby skupić się na wyłącznie na statystykach dotyczących urodzonej niemal 25 lat temu na Barbadosie Robyn Rihanny Fenty, to ten tekst miałby rozmiary całkiem sporej noweli. Traktując nawet skrótowo historię niecałej dekady obecności Rihanny na scenie muzycznej, trzeba jednak wymienić najważniejsze fakty i liczby, które robią wrażenie nawet na największych sceptykach. Jest najpopularniejszą artystką na dwóch najważniejszych portalach społecznościowych. Na Facebooku ma ponad 65 milionów fanów, a na You Tube jej teledyski obejrzano 3 miliardy razy. Rihanna sprzedała do tej pory ponad 41 milionów płyt i trzy razy tyle singli: blisko 150 milionów utworów, co jest rekordem sprzedaży cyfrowej. Ten wyniki nie dziwią, zważywszy, że ¼ singli wydanych przez Barbadoskę wylądowała na pierwszym miejscu setki Billboardu – w sumie to 18 hitów na szczycie. W Wielkiej Brytanii Rihanna ma 6 pierwszych miejsc na liście singli, a w ubiegłym roku wyrównała rekord należący do Madonny – trzech kolejnych albumów na pierwszym miejscu. Wygląda na to, że idolka Rihanny będzie zmuszona pożegnać się ze swoim tytułem Królowej Popu. Tym bardziej, że tempo narzucone przez Rihannę jest zabójcze. W ciągu ostatnich czterech lat wydała cztery albumy, zawsze celując w listopadową premierę. Liczba przebojów jakie się na nich znalazły z powodzeniem wypełnia 90-minutowy koncert. A przecież z każdym kolejnym albumem pojawiają się kolejne hity, które trzeba zawrzeć w nowym repertuarze. Z każdym albumem pojawiają się też nagrody. Rihanna ma już sześć statuetek Grammy, siedem nagród Billboardu i dziesiątki innych wyróżnień. Kolejne ma szansę otrzymać za album „Unapologetic”, jej siódmą produkcje wydaną w legendarnej wytwórni Def Jam, dla której nagrywali m.in. Beastie Boys i Public Enemy. Aktualny przebój artystki, „Diamonds”, to jednocześnie jej najszybciej sprzedający się singiel. Nagranie dało nazwę całej trasie koncertowej, która rozpoczyna się 8 marca w Stanach Zjednoczonych, by dokładnie 4 miesiące później dotrzeć do Polski. Gdyński koncert odbędzie się dwa dni po występie Rihanny na festiwalu Roskilde, jednym z najważniejszych festiwali na świecie. Rihanna jako headlinerka to znak, jak mocną pozycję ma obecnie na światowej scenie. Popowa gwiazda, która zapętlonemu gatunkowi muzyki przywróciła świeżość, ale przede wszystkim zmieniła jego reguły swoim sposobem bycia i charakterem. Niegrzeczna, charyzmatyczna i piekielnie zdolna. To połączenie gwarantuje niezapomniany koncert.

Rihanna, 7 lipca 2013, Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo, teren Heineken Open’er Festival.

Bilety:
198 PLN // 258 PLN (Golden Circle) // Wstęp dla posiadaczy karnetów czterodniowych na Open’era jest bezpłatny.

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio