» Newsy

Masłowska, Skonieczny i Rubik jedzą “Chleb”

Dorota Masłowska konsekwentnie realizuje się jako piosenkarka. Po teledysku “Hajs” czas na “Chleb”. Piosenkarce w klipie towarzyszy modelka Ania Rubik.

Mister D, czyli Dorota Masłowska w wersji muzycznej, ponownie zwraca uwagę polskiego słuchacza. Najnowszy teledysk utrzymany jest w cukierkowo – różowym klimacie i, podobnie jak większość utworów z jej debiutanckiej płyty, o czymś mówi, a przynajmniej próbuje. Jej przekaz jest ironiczny, niemal prześmiewczy. Odwołuje się do wszystkim dobrze znanych symboli, a robi to w charakterystyczny dla siebie sposób. Ponownie zobaczymy  blokowisko i jego typowego mieszkańca, żywcem wyjętego z warszawskiej Pragi.

Jak wyjaśniają twórcy, teledysk stanowi swoistą operę z latami 80 i 90. w tle. Światowej sławy polska modelka Anja Rubik wciela się tu w postać Princess Dresiary (alter ego Dresiary granej przez Dorotę Masłowską), która posypuje twarz okruszkami łez z bułki tartej i pląsa po polskich łąkach.

Reżyserem klipu jest Krzysztof Skonieczny, którego kinowy debiut będziemy mogli ocenić na początku kwietnia. Nie jest to pierwsze spotkanie Masłowskiej z twórcą  ”Hardkor disco” (premiera 4 kwietnia). Jej utwór “Hajs” to muzyczna promocja filmu. Widocznie współpraca przebiegała bardzo sprawnie, więc artyści postanowili pójść za ciosem i przed jego premierą podtrzymać zainteresowanie mediów. Krzysztof Skonieczny do tej pory pracował m.in. z Brodką, Myslovitz, donGURALesko , Katarzyną Nosowską i Jamalem. Efekt współpracy z Mister D jest ciekawy i odnoszę wrażenie, że reżyser  zrozumiał co Masłowska chciała przekazać publiczności.

Z teledyskiem można zapoznać się poniżej.

Piosenka promuje wydany niedawno album “Społeczeństwo jest niemiłe”.

Natalia Romaniuk

 

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio