» Newsy

Kolejne gwiazdy na Orange Warsaw Festival

Zespoły Ska-P, Jamal i Chemia dołączyły do składu Orange Warsaw Festival. Siódma edycja imprezy odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym.

Ska-P i Jamal wystąpią 13 czerwca – pierwszego dnia festiwalu, natomiast zespół Chemia zobaczymy 15 czerwca – ostatniego dnia festiwalu. Wszystkie grupy zagrają na Warsaw Stage.

Ska-P to hiszpańska formacja prezentująca muzykę z pogranicza ska i punk. Ich koncerty doceniane są z uwagi na mocną, punkową energię oraz niezwykłą atmosferę, jaką generuje zespół przy udziale publiczności. Muzyka bandu to rytmiczne melodie oraz zaangażowane, anarchistyczne teksty. Zespół ma na koncie siedem albumów studyjnych oraz trzy wydawnictwa koncertowe. Najnowsza płyta “99%” miała premierę przed rokiem, docierając od razu na trzecim miejscu hiszpańskiej listy sprzedaży.

Jamal to zespół Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego (Miód). Zaczynali od klasycznego rapu, ale już na pierwszej płycie “Rewolucje” – promowanej singlami “Policeman”, “Tubaka” oraz “Kiedyś będzie więcej” – znalazły się elementy reggae, raggamuffin, hip-hopu, a nawet utwory inspirowane jazzem. Album nominowano do nagrody Fryderyka, w kategorii album roku hip-hop/R&B. Utwór “Warto to przetrwać” na tyle spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, że zamieścili go na swoim albumie “Rythm&Hymns”, pisząc do niego własny tekst. Zespół przez następne lata koncertował z muzykami jazzowymi. Ostatecznie do składu dołączył Frenchman, znany z projektu Bass Medium Trinity, który wcześniej tworzył razem z Mariką i Abselektorem. Drugi album “Urban Discotheque”, który ukazał się 3 października 2008 roku, został nagrany już w nowym składzie. Po premierze Jamal koncertował w całej Polsce, a także w USA, Wyspach Brytyjskich i Niemczech. W 2013 roku zespół wydał trzeci studyjny krążek zatytułowany “Miłość”, który został oceniony jako najbardziej dojrzały i spójny z całego dorobku artystycznego grupy.

Rockowa Chemia powstała w 2010 roku w Warszawie. Muzyka grupy, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles do Led Zeppelin oraz dokonaniami muzyki post-grunge’owej. Założycielem i liderem jest Wojciech Balczun, na początku grał razem z Marciem Koczotą (wokal) i Zbyszkiem Krebsą (gitara). W 2010 roku zespół wydał pierwszy album “Dobra Chemia”, a rok później reedycję tej płyty pod nazwą “O2″ z nowym wokalistą Łukaszem Drapałą. Muzyka zespołu zaczęła się zmieniać i wiosną 2012 Chemia nagrała w Vancouver EP-kę “In the Eye”. Chwilę później zespół rozstał się ze Zbyszkiem Krebsem, zapraszając do współpracy Maćka Mąkę. Jesienią 2012 Chemia ponownie wybrała się do Kanady, do The Warehouse Studio, aby zrealizować drugi longplay. Wiosną 2013 po raz pierwszy było można usłyszeć “Ego (My ego)” – singel promujący nowy longplay kapeli. Numer zapowiadał również nową stylistykę grupy.

Dotychczas Ogłoszeni Artyści OWF 2014:

Orange Stage:
13 czerwca – Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies, French Films
14 czerwca – Florence And The Machine, The Kooks, The Wombats
15 czerwca – Outkast, David Guetta, Kasabian, Timbaland

Warsaw Stage:
13 czerwca – Snoop Dogg Aka Snoop Lion, Lily Allen, The Pretty Reckless, Ska-P, Jamal
14 czerwca – Hurts, Chase&Status
15 czerwca – Limp Bizkit, Bring Me The Horizon, I Am Giant, Chemia

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim.

aka | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio