» Newsy

Pixies na Orange Warsaw Festival 2014

Amerykańska legenda sceny niezależnej i autorzy niezwykłych gitarowych brzmień – Pixies – zagrają podczas Orange Warsaw Festival 2014. Wystąpią 13 czerwca na Orange Stage.

Od prawie 30 lat są ikoną muzyki alternatywnej. Byli inspiracją dla Kurta Cobaina, który, wzorując się na nich, napisał największy przebój Nirvany “Smells Like Teen Spirit”. Reprezentują eklektyczny miks punka i surf rocka oraz charakterystyczną zmienną dynamikę utworów, czym zachwycają się Thom Yorke z Radiohead, Bono i PJ Harvey. Wydali zaledwie pięć albumów, ale każdy z nich to osobny rozdział w encyklopedii rocka.

- Po reaktywacji w 2004 roku, z powodzeniem koncertują na całym świecie, zarówno w klubach, jak i na festiwalach, między innymi na słynnym Loolapalooza, bijąc rekord sprzedaży w londyńskiej Brixton Academy – komentuje rzecznik imprezy, Piotr Metz. – Nienawidzą teledysków.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach. Dotychczas ogłoszeni artyści to Kings Of Leon – 13 czerwca, Queens Of The Stone Age – 13 czerwca, Florence And The Machine – 14 czerwca, David Guetta – 15 czerwca, Kasabian – 15 czerwca, Snoop Dogg -13 czerwca.

Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.

aka | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio