» Newsy

Róisín Murphy gwiazdą Audioriver

Na kilka dni przed końcem sprzedaży pierwszej promocyjnej puli biletów, festiwal Audioriver ogłosił jedną z największych tegorocznych gwiazd. Róisín Murphy wystąpi na plaży w Płocku w ostatni weekend lipca.

Róisín Murphy gwiazdą Audioriver

Wokalistka promować będzie zapowiadany na 11 maja, długo oczekiwany album autorski, “Hairless Toys”.

Już osiem lat minęło od wydania “Overpowered”, czyli ostatniej płyty irlandzkiej artystki. W międzyczasie zdarzyły się kooperacje z Davidem Byrnem, Fatboy Slimem, Crookers i Hot Natured oraz niedawna EP-ka zawierająca covery włoskich klasyków popowych.

“Hairless Toys” promuje nagranie “Gone Fishing”, który prezentujemy poniżej.

Płytę wyprodukował Eddie Stevens, który ściśle współpracuje z artystką od 1997 roku. Prace trwały pięć tygodni, a ich rezultatem było około 30 piosenek, z których ostatecznie osiem trafiło na “Hairless Toys”.

Zarówno fani, jak i przemysł muzyczny bardzo entuzjastycznie zareagowali na wieść o powrocie Róisín – trzy majowe występy w Londynie, Amsterdamie i Brukseli wyprzedały się w kilka godzin, a udział artystki w swoich programach ogłosiły tak renomowane imprezy, jak Sónar, Bestival, Electric Picnic i Berlin Festival.

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 roku.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Noisia, Simian Mobile Disco (DJ set), High Contrast, Roni Size Reprazent live, Ben Klock, Marcel Dettmann, Tale Of Us, Audion live, Anja Schneider, Icicle – Entropy live, Fur Coat, Nervy, Kalipo live.

Od poniedziałku 23 lutego, ceny biletów wzrosną o 30 zł. Do najbliższej niedzieli dwudniowa wejściówka kosztuje 160 zł, a trzydniowa 210 zł.

aka | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio