Teatr i sztuka

Uwaga Konkurs! Przekonaj się, czy młodość powraca.

Mamy przyjemność zaprezentować spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej – “Panny z Wilka” wg. opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Wybitne dzieło polskiej prozy w znakomitej adaptacji i reżyserii Mai Komorowskiej.

Powrót Wiktora do Wilka jest powrotem do czasu, kiedy wszystko było jeszcze możliwe. Każdy z nas zna te powroty – do domu rodzinnego, do dzieciństwa. Wiktor rozpoznaje siebie poprzez panny z Wilka, a one dzięki niemu mogą lepiej zrozumieć, w jakim miejscu swojego życia się znalazły.

Tadeusz Sobolewski tak pisze o tym temacie i inscenizacji:

“Na nowo próbuję zrozumieć ten tajemniczy utwór. Wiktor wraca do Wilka po druzgocącym doświadczeniu wojny 1920 roku, która nie była dla niego zwycięstwem, ale doświadczeniem śmierci. Żył, poświęcając się dla innych, pracując z niewidomymi dziećmi. Po co wrócił? Co chciał sprawdzić? Czy nie zmarnował życia? Myślał o sobie – tak jest u Iwaszkiewicza – że “nic nigdy nie dopełnił, nic nigdy naprawdę nie zrobił, nic nigdy nie przeżył do głębi?” W tym słynnym opowiadaniu, przenikniętym zmysłowością, jest jakaś “treść ukryta i niewyrażalna”. Interpretowano je również homoseksualnie. Ale ukryty sens opowiadania dotyczy każdego, niezależnie od płci. Kochamy coś, czego nie ma. Jak Wiktor, przypominający sobie obraz kąpiącej się w jeziorze Feli, która nie żyje. Kochał ją czy może Julcię, do której przychodził nocą?

Panny z Wilka w reż. M. Komorowskiej są pokazem otwierającym nowy sezon 2012/2013 w Teatrze Studio. Z tej okazji mamy dla Was konkurs! Piszcie do nas na adres: konkurs@kulisykultury.pl. Do wygrania podwójne wejściówki na spektakle 27 oraz 30 sierpnia. Czekamy na Wasze maile i gorąco zapraszamy na spektakl. Więcej informacji znajdziecie na stronie teatru : www.teatrstudio.pl

Dodano:
.

Polecamy: Show Film Studio