» Newsy

Uprowadzona 2 – recenzja filmu

Chcecie miło i przyjemnie spędzić czas w kinie? Na chwilę przestać myśleć o troskach i w ogóle niewiele myśleć? “Uprowadzona 2″ czeka.

 

Od razu wyjaśnię. Powyższa wypowiedź nie jest ani sarkastyczna, ani złośliwa. Sequel, który właśnie trafia na nasze ekrany to po prostu niezła rozrywka ze znakomitą kreacją aktorską. Mowa oczywiście o Liamie Neesonie, który choć tak naprawdę musi się wykazać przede wszystkim stoickim spokojem, robi to wybornie.

Schemat jest prosty. Emerytowany agent CIA zostaje porwany razem z żoną podczas wakacji w Stambule. Korzystając z lat doświadczeń i, nieco z pomocy córki, robi wszystko, by uratować rodzinę. Mamy więc liczne gonitwy i pościgi po malowniczej tureckiej metropolii. Trochę ekplozji, trochę strzelania, ale przede wszystkim plan. Bryan jest bowiem człowiekiem niezwykle zorganizowanym, kontrolującym sytuację. Dokładnie wie, gdzie, co i w jaki sposób trzeba zrobić. I na swój sposób jest to fascynujące, kiedy córka biega po dachach i rzuca granatami, by nasłuchując wybuchu, uwięziony tato mógł określić swe położenie. Nie ma tu może zwrotów akcji, całość jest mocno przewidywalna, ale zrealizowana porządnie, efektownie, szybko, dynamicznie i nawet trochę na luzie (dziewczę trzy razy oblało egzamin na prawo jazdy, za to po wąskich uliczkach śmiga ostro, co nie znaczy gładko).

Dynamiczny montaż, świetny Neeson, ładne zdjęcia. Bez szału, ale i nudzić się ciężko.

Joanna Moreno | monolith

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio