» Relacje

Piotr Głowacki młodym spełnionym aktorem

Do grona laureatów nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dołączył kolejny młody aktor.  Prestiżowe wyróżnienie przyznano Piotrowi Głowackiemu. Jak sam przyznał,  jest młodym i spełnionym aktorem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z młodym artystą, z którego polskie kino może być dumne.

Po przyznanych nominacjach, zaczęły się zakłady. Większość stawiała na Dawida Ogrodnika (“Chce się żyć”). Sama Marta Nieradkiewicz (nominowana za rolę w “Płynących wieżowcach”) przyznała przed galą przyznania nagród, że najprawdopodobniej to właśnie Dawid ją otrzyma. Decyzja komisji jednak nas zaskoczyła. W tym roku sprawdziła się metoda “do trzech razy sztuka”. Statuetkę Cybulskiego otrzymał, dwukrotnie już do niej nominowany, Piotr Głowacki. Aktor nie ukrywał zaskoczenia. Nie spodziewał się, że takie wyróżnienie trafi do niego, zanim “stuknie mu trzydziestka piątka”. Przypomnijmy tylko, że Nagrody Cybulskiego przeznaczone są dla aktorów, którzy nie ukończyli 35. roku życia). Trudno nie zgodzić się z decyzją komisji, kreacja Głowackiego w filmie “Dziewczyna z szafy” przyniosła mu w pełni zasłużone zwycięstwo. Na Dawida Ogrodnika również z pewnością wkrótce przyjdzie czas, poza tym dzięki swojej roli w “Chce się żyć” jest już “Orłem”. Aktor cały czas prężnie się rozwija i konsekwentnie realizuje w ambitnych projektach. W kwietniu w ramach Teatru Telewizji zostanie wyemitowany spektakl z Ogrodnikiem. Więcej o tym przeczytasz pod tym adresem. Wracając do naszego zwycięzcy, Piotr Głowacki nie zamierza spocząć na laurach, jego dorobek wciąż się “rozrasta”. Za kilka miesięcy zobaczymy go w filmie, o którym na pewno będzie głośno. Pod tytułem “Bogowie” kryje się kariera niezwykle zasłużonego (nie tylko dla medycyny) profesora Zbigniewa Religi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Głowacki o nagrodzie im. Zbyszka Cybulskiego

Co jeszcze działo się na gali? Nagrodę Kapituły z rąk Andrzeja Wajdy odebrała Agnieszka Grochowska. Reżyser na forum, dając wyraz swojej sympatii i uznania dla aktorki, zaproponował jej “przejście na ty”, co wprowadziło ją w niemałe, ale bardzo miłe, zaskoczenie. Grochowska wspominała swoje cztery nominacje do nagrody Cybulskiego i żartowała, że gdyby pojawiła się nominacja piąta, na pewno nie zakończyłaby się ona sukcesem. Aktorka żartobliwie mówiła o swoim wieku (jest przed czterdziestką) i wyraziła nadzieję, że uhonorowanie całości jej artystycznego dorobku nie oznacza końca kariery. Jestem pewna, że o karierę Agnieszki Grochowskiej nie musimy się martwić.

Na gali nie pojawiła się Julia Kijowska. Na jej prośbę, dyplom odebrała Agnieszka Grochowska. Kijowska przebywa za granicą, czyżby szykował się zagraniczny film z aktorką w roli głównej/

Joanna Pilska

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio