» Newsy

Na planie “Wyprawy na księżyc”

Trwają zdjęcia do najnowszego obrazu Jacka Bromskiego, “Wyprawa na Księżyc”. W głównych rolach zobaczymy m.in. Mateusza Kościukiewicza, Krzysztofa Stroińskiego oraz Filipa Pławiaka. Akcja rozgrywa się w lipcu 1969 roku.

- “Wyprawa na Księżyc” jest filmem adresowanym do młodych widzów, którzy okresu PRL-u nie pamiętają. Widzom, którym ten czas kojarzy się głównie z komediami Barei i “Rejsem” Piwowskiego, chciałbym przypomnieć prawdziwe oblicze rzeczywistości, jaka wtedy istniała – mówi o swoim projekcie reżyser i scenarzysta Jacek Bromski. Na pomysł wpadł już ponad dwadzieścia lat temu.

Głównym bohaterem jest młody chłopak z Rzeszowa, Adam (Pławiak), który dostaje powołanie do Ludowego Wojska Polskiego. Do jednostki na drugim krańcu Polski, w Świnoujściu, odwozi go starszy brat, Antoni (Kościukiewicz). Kilkudniowa podróż wypełniona jest spotkaniami ze starymi i nowymi znajomymi. W tle dzieje się historia.

Ekipa pracuje w różnych zakątkach Polski, w tym w Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Rabce, Mszanie Dolnej, Świnoujściu i w Warszawie. Pierwszy klaps padł na początku sierpnia – ostatni planowany jest na wrzesień.

Premiera ma odbyć się w przyszłym roku. Poniżej prezentujemy relację z planu przygotowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

karo | inf. własna

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio