» Newsy

Nicolas Balduc zwycięzcą Plus Camerimage

Nicolas Balduc, autor zdjęć do filmu “Wiedźma wojny” Kima Nguyena, otrzymał Złotą Żabę – nagrodę główną na zakończonej w sobotę 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage.

Nagrodę przyznało międzynarodowe jury w składzie: Joel Schumacher (przewodniczący), Christine Rothe, Arthur Reinhart, Michael Seresin, Stephen Goldblatt, Michael Glawogger i Piers Handling.

“Wiedźma wojny” to niezwykła historia bohaterki, której towarzyszy bardzo udany mariaż sztuki operatorskiej i energii młodych ludzi – mówił podczas festiwalu Plus Camerimage przewodniczący jury Joel Schumacher.

“Wiedźma wojny” jest kanadyjskim kandydatem do Oscara.

W dniach 8-9 grudnia film będzie można obejrzeć w warszawskim kinie Atlantic w ramach przeglądu “Plus Camerimage Winner’s Show”.

“Wiedźma wojny” wkrótce ukaże się na DVD w serii fabularnej Against Gravity. Więcej informacji wkrótce na www.againstgravity.pl

O filmie:

Grupa partyzantów napada na wioskę 13-letniej Komony. Pali domy, zabija mieszkańców, a ją zmusza do zamordowania rodziców. Dziewczyna trafia do armii rebeliantów, gdzie matkę i ojca zastępuje karabin, a łzy, żal i smutek – trening psychiczny oraz walka o przetrwanie. Komonę nawiedzają duchy zmarłych rodziców, a gdy podczas walki ostrzegają ją o czyhającym wrogu, zostaje okrzyknięta „wiedźmą wojny”. Magia nie okazuje się jednak łaskawa. Gdy Komona zakochuje się w 15-letnim albinosie i wierzy, że zdoła uciec wojnie, los decyduje inaczej…

“Wiedźma wojny” to film osadzony w realizmie magicznym Czarnej Afryki. Zarówno w scenariuszu, jak i wielu scenach widać silne inspiracje “Czasem apokalipsy” Francisa Forda Coppoli oraz “Jądrem ciemności” Josepha Conrada. Za rolę Komony debiutująca na ekranie 14-letnia Rachel Mwanza otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu Berlinale 2012.

http://www.youtube.com/watch?v=fo-zNhNTArc

 

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio