» Newsy

“Wyjazd integracyjny” i Urbańska najgorsi w kinie

Dobiegło końca głosowanie dziennikarzy w pierwszej edycji Węży, polskich odpowiedników Złotych Malin.

Wielkiego Węża dla najgorszego filmu 2011 roku otrzymał “Wyjazd integracyjny”. Najwięcej wyróżnień zdobyła “1920 Bitwa Warszawska”, z czego aż trzy powędrowały do Nataszy Urbańskiej.

“Wyjazd integracyjny” okazał się zdaniem dziennikarzy filmem gorszym niż “1920 Bitwa Warszawska”, “Jak się pozbyć cellulitu”, “Och Karol 2″ i “Weekend”. Za najgorszych aktorów uznano Pawła Małaszyńskiego (za kreację w “Weekendzie”) oraz Nataszę Urbańską (za rolę w “1920 Bitwa Warszawska”). Natasza Urbańska otrzymała również wyróżnienia w kategoriach: duet (razem z Borysem Szycem) oraz żenująca scena (z CKM-em w “1920 Bitwie Warszawskiej”).

“1920 Bitwa Warszawska” otrzymała w sumie pięć nagród, poza wymienionymi, także za scenariusz (Jerzy Hoffman i Jarosław Sokół) i za najgorszy film w 3D. Ta ostatnia kategoria to humorystyczne spojrzenie członków Akademii na próby naszej kinematografii nadążenia za światowymi trendami.

“Weekend”, debiut reżyserski Cezarego Pazury, wygrał nie tylko w kategorii aktorskiej. Akademia wyróżniła go również za najgorszą reżyserię oraz uznała za komedię, która nie śmieszy. “Wyjazd integracyjny”, poza tytułem najgorszego filmu roku otrzymał jeszcze nagrodę w kategorii występ poniżej godności, a tym szczególnym tytułem obdarowany został Jan Frycz.

Pełne zestawienie laureatów prezentujemy poniżej:

Wielki wąż czyli najgorszy film:
“Wyjazd integracyjny”

Najgorszy film w 3D:
“1920 Bitwa Warszawska”

Aktor:
Paweł Małaszyński – “Weekend”

Aktorka:
Natasza Urbańska – “1920 Bitwa Warszawska”

Duet na ekranie:
Borys Szyc i Natasza Urbańska – “1920 Bitwa Warszawska”

Reżyseria:
Cezary Pazura – “Weekend”

Scenariusz:
Jerzy Hoffman, Jarosław Sokół – “1920 Bitwa Warszawska”

Komedia, która nie śmieszy:
“Weekend”

Żenująca scena:
Natasza Urbańska i CKM – “1920 Bitwa Warszawska”

Występ poniżej godności:
Jan Frycz – “Wyjazd integracyjny”

Plakat:
“Cudowne lato”

W gronie osób, które brały udział w głosowaniu znajduje się kilkudziesięciu dziennikarzy i osób wypowiadających się publicznie na temat polskiego kina. Pomysłodawcami antynagrody są Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór i Konrad Wągrowski, a wśród głosujących znaleźli się m.in. Tomasz Raczek, Karolina Korwin-Piotrowska, Agnieszka Egerman.

Wraz z podsumowaniem roku minionego nie kończy się praca Akademii przyznającej Węże. Dziennikarze mają zamiar przez cały rok przyglądać się dokonaniom polskiej kinematografii i zwracać szczególną uwagę na dzieła, które w ich ocenie nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Działania Akademii można śledzić na profilu na Facebooku.

karo | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio