» Newsy

George Clooney nie chce nagród, woli skarby

Studio Warner Bros. wyznaczyło datę premiery najnowszego filmu George’a Clooneya – “The Monuments Men”.

Kilka dni temu Clooney zapowiedział, że nie może wprowadzić produkcji do kin zgodnie z pierwotnym planem: w grudniu bieżącego roku. – Zabrakło nam czasu, żeby dokończyć efekty – wyjaśnił.

Teraz szefostwo wytwórni Warner Bros., odpowiedzialnej za projekt ze strony finansowej, podało nową datę premiery – 7 lutego 2014 roku. Taki termin wprowadzenia filmu do kin praktycznie wyklucza go z szans na rywalizację w kolejnym rozdaniu Oscarów – Amerykańska Akademia Filmowa rzadko pamięta o dziełach, które trafiły na ekrany na początku danego roku.

Przypomnijmy, że za podstawę scenariusza “The Monuments Men” posłużyła powieść Roberta M. Edsela “Obrońcy dzieł sztuki” (“The Monuments Men: Allied Heroes, Nazi Thieves and the Greatest Treasure Hunt in History”). Jej bohaterami są zwerbowani przez rząd USA poszukiwacze dzieł zagrabionych przez nazistów w czasie II wojny światowej. W grupie znajdują się historycy sztuki, kuratorzy i dyrektorzy placówek muzealnych.

Clooney nie tylko stanął za kamerą jako współscenarzysta i reżyser, ale występuje również w jednej z ról. Poza nim w filmie grają m.in. Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett, Jean Dujardin i John Goodman.

karo | Collider.com

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio