» Newsy

Johnny Depp będzie Harrym Houdinim

Johnny Depp negocjuje warunki udziału w ekranizacji biografii słynnego magika.

Johnny Depp
Ma to być adaptacja książki “The Secret Life of Houdini: The Making of America’s First Superhero”, która sugeruje, że legendarny iluzjonista był także brytyjskim szpiegiem i doradcą cara Mikołaja II. Wynika z niej też, że za śmierć magika odpowiadają żądni zemsty spirytyści, których Houdini gorliwie demaskował.

Mityczna postać w świecie magii urodziła się 24 marca w 1874 roku w Budapeszcie jako Erik Weisz. Houdini dorastał już jednak w USA i tam rozpoczął karierę jako iluzjonista. Na początku koncentrował się na tradycyjnych trickach, aby za namową sławnego impresario Martina Becka zająć się widowiskowymi ucieczkami i uwolnieniami. To właśnie one zapewniły mu tytuł “króla kajdanek”, z których bez problemu potrafił się wyswobadzać. Houdini był też gwiazdą kilku niemych filmów. Zmarł 31 października 1926 roku.

W filmie autorstwa Dean Parisot (“Red 2″) zagra go Johny Depp, którego możemy aktualnie oglądać w wyjątkowo nieudanym dramacie science-fiction “Transcendencja”. A aktor był i jest ostatnio bardzo zapracowany. W 2014 i 2015 roku do kin trafi aż pięć filmów z jego udziałem  - “Tusk” Kevina Smitha, “London Fileds” Mathew Cullena, , “Into the Wood” Rob Marshalla,  ”Mortdecai” Davida Koeppa oraz “Black Mass” Scotta Coopera.

psz | hollywoodreporter

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio