» Newsy

Leonardo DiCaprio o 24 twarzach

Leonardo DiCaprio zagra główną rolę w filmie “The Crowded Room” oraz zajmie się jego produkcją.

Leonardo DiCaprio
Projekt oparty będzie na faktach oraz na wydanej w 1981 roku książce Daniel Keyes “The Minds of Billy Milligan”. Jej tytułowym bohaterem jest mężczyzna mający 24 oddzielne osobowości. Ciężka choroba psychiczna mężczyzny wyszła na jaw, gdy trafił on do więzienia za porwanie i gwałt na trzech kobietach. Po raz pierwszy w historii sąd uniewinnił oskarżonego właśnie ze względu na kilkadziesiąt osobowości. Sprawa ta przyciągnęła sporą uwagę mediów.

Wśród osobowości, które ujawniły się podczas sprawy, byli m.in.: drobny kryminalista Philip, handlarz narkotyków Kevin, April, której jedyną ambicją było zabić ojczyma Billy’ego, Adalana – nieśmiała i samotna lesbijka, która wykorzystywała ciało Billy’ego do kontaktów z kobietami, David – ośmioletni cierpiący chłopiec, Brytyjczyk Arthur, wyjątkowo silny i wybuchający gniewem Ragen, oszust Allen, specjalista od ucieczek Tommy oraz kilkoro innych mężczyzn, kobiet i dzieci. Wszystkie te postacie będą pokazane w filmie. Źródeł choroby Milligana lekarze upatrywali w dzieciństwie pełnym przemocy i molestowania przez ojczyma.

Projekt już od dłuższego czasu przyciąga hollywoodzkich filmowców. Przeniesieniem na duży ekran tej niezwykłej historii byli już wcześniej zainteresowani Joel Schumacher, Todd Field oraz James Cameron. Colin Farrell był również brany pod uwagę jako odtwórca głównej roli. Jednak ostatecznie rolę przyjął Leonardo DiCaprio, który zajmie się również produkcją filmu z ramienia swojego studia, Appian Way. Nad nową wersją scenariusza pracują już Jason Smilovic i Todd Katzberg.

gal | dark horizons

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio