» Newsy

Sukces Disco Polo

„DISCO POLO” na duże ekrany wdarło się przebojem! W weekend otwarcia na film Macieja Bochniaka do kin wybrało się blisko 250 tys. osób! To jeden z największych sukcesów frekwencyjnych polskiej produkcji ostatnich lat.

DISCO POLO
Co złożyło się na sukces „DISCO POLO”? Z pewnością doborowa obsada – w rolach głównych wystąpili: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski czy Mariusz Drężek. Do tego niekonwencjonalny pomysł i nieoczywisty temat, potraktowany w oryginalny, a przy tym odważny sposób, znakomity scenariusz i rozmach realizacyjny. Na planie produkcji pracowało ponad 60 aktorów oraz epizodystów, 2000 statystów, blisko 120 członków ekipy. Ścieżka muzyczna filmu zawiera kilkadziesiąt muzycznych przebojów.

„Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Disco Polo żadne tam fotosafari z polskiej prowincji. Ta komedia to coś między historią o drodze od pucybuta do milionera a powiastką o Janku Muzykancie”, „DISCO POLO” to „Trochę musical, trochę surrealistyczna komedia. Jedno nie ulega wątpliwości. (…) To najbardziej kolorowy film w dziejach polskiej kinematografii” ­ – pisali recenzenci. W ślad za przychylnymi opiniami mediów, przyszedł sukces frekwencyjny. Nieczęsto się zdarza, aby krytycy i widzowie byli aż tak zgodni!

DISCO POLO – w kinach!

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio