» Recenzje

Abraham Lincoln: Łowca wampirów – recenzja filmu

Oto dzięki filmowi “Abraham Lincoln: Łowca wampirów” jestem bogatsza o nowe życiowe doświadczenie. Widziałam najbardziej bezsensowny obraz w historii. Nie najgorszy, nie najgłupszy, nie najnudniejszy…po prostu, bez sensu.

Niezmiennie zadziwia mnie, jak fajny temat, jak potencjał kapitalnego rozrywkowego projektu można zmarnować. Oto bowiem cała zabawa polega na tym, że Abraham Lincoln (tak, chodzi o prezydenta Stanów Zjednoczonych) jest, jak wskazuje tytuł, łowcą wampirów. No, przecież pomysł pyszny i otwierający tyle możliwości. Niestety, czeka nas skrótowa przeprawa przez historię Stanów Zjednoczonych (problem niewolnictwa, wojna secesyjna), z wymachiwaniem flagą, głośno głoszonymi hasłami wolności i równości ubarwiona rozlewem krwi w wykonaniu wampirów. Jeszcze motyw zemsty, wątek miłosny i tyle. Ot, i całe dzieło.

Wampiry, w odróżnieniu od ich zwyczajowego wizerunku w kinie, nie są ani ładne/przystojne, ani romantyczne, ani (przynajmniej w większości) szlachetne i nieszczęśliwe. To po prostu banda krwiopijców, która chce przejąć władzę nad światem, a powstrzymać ich może tylko prezydent Lincoln i jego chytry plan.

Spodziewałam się humoru, choć odrobiny polotu, jakichś innowacji w świecie potworów z kłami. Tymczasem kupa kasy poszła na efekty, które jednak z nóg nie zwalają. OK, krajobrazy ładne, widać, że spece od grafiki komputerowej się napracowali, szczególnie przy komiksowych scenach walk, ale żeby strona wizualna rekompensowała mizerny scenariusz i marną grę aktorów, to nie powiem.

“Abraham Lincoln: Łowca wampirów” ani nie zadziwia, ani nie straszy ani nie zaciekawia. Nie bawi i nie zachwyca. Po prostu jest bez sensu. No i okazuje się jednak, że zombie są znacznie bardziej cool niż wampiry.

Joanna Moreno | Imperial – Cinepix

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio