» Relacje

“Oszukane” – kulisy powstawania filmu

Niemal się utopił słysząc, że jego nastoletni syn będzie miał dziecko ze starszą o kilkanaście lat nauczycielką literatury (Mój rower). By uratować podopiecznych pędził na rowerze z prędkością Formuły 1 (Ojciec Mateusz). Kiedy wydawało się, że Artur Żmijewski przeżył już wszystkie możliwe wymiary ojcostwa, dostał propozycję zagrania w filmie Oszukane.

Tym razem historia, z którą się zmierzył inspirowana była prawdziwymi wydarzeniami. Czy poradził sobie z tym wyzwaniem? Widzowie będą mogli się o tym przekonać już 10 maja, gdy film wejdzie do kin.

Jak twierdzi aktor, tym razem było to dla niego szczególnie ważne zawodowo: „Jeszcze nie grywałem ojców tak dorosłych córek, więc jest to kolejny krok w mojej karierze” – przyznaje. Bohater, którego gra, staje przed wyjątkowo trudnymi okolicznościami – dowiaduje się, że jego nastoletnia już córka została przez przypadek podmieniona w szpitalu tuż po narodzinach. To odkrycie zmieni jego życie nie do poznania. „Opowiedziana w filmie historia ma wymiar antycznej tragedii. Za sprawą swoistego fatum (przypadkowa zamiana niemowląt w szpitalu), bohaterowie zostali postawieni w sytuacji kryzysowej, z której tak naprawdę nie ma dobrego wyjścia. Mimo to, każda z postaci próbuje się z nią zmierzyć, a widz śledzi ich dramatyczne zmagania” – tłumaczy reżyser filmu, Marcin Solarz.

Żmijewskiemu na ekranie partnerują: Ewa Skibińska (Matka Teresa od kotów) i Katarzyna Herman (Wszystko, co kocham). W roli bliźniaczek zobaczymy siostry – Karolinę Chapko (Yuma) i Paulinę Chapko (Sala samobójców).

OSZUKANE – Historia, która nie miała prawa się zdarzyć.

 

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio