» Newsy

Jay-Z i Robbie Williams opłakują Adama Yaucha

4 maja w wieku 47 lat zmarł Adam Yauch z Beastie Boys. Smutna wiadomość poruszyła gwiazdy od Jaya-Z i Eminema po członków Fishbone, Red Hot Chili Peppers czy Nirvany.

 

 

W hołdzie artyście, muzycy zamieścili wpisy na swoich profilach na portalach społecznościowych.

Flea: Beastie Boys forever

Jay-Z: Niech ten wielki muzyk spoczywa w pokoju. Nasze modlitwy kierujemy do jego rodziny. My, jako jego hiphopowa rodzina, opłakujemy jego stratę i wspominamy jego życie.

Yeah Yeah Yeahs: Przeżyłeś wiele żyć. Byłeś muzykiem, aktywistą, filantropem, producentem i ojcem. Nauczyłeś nas jak starzeć się i pozostać cool. Pokazałeś jak jednocześnie okazywać troskę i śmiać się. Kto inny mógł zaprzyjaźnić się Dalai Lamą i produkować Bad Brains? Zawsze mogliśmy liczyć na Twoje wsparcie. Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy okazję Cię poznać. Nasze myśli kierujemy do Twych bliskich.

Everlast: Znałem Adama i miałem dla niego wiele szacunku. To smutny dzień.

Eminem: Adam Yauch wniósł do tego świata wiele pozytywnej energii. Chyba nie muszę mówić, jak wielki wpływ na mnie i wielu innych miało Beastie Boys. Byli prawdziwymi pionierami. Będzie nam bardzo brakowało Adama. Kieruję swe myśli i modlitwy do jego rodziny, Mike’a D i Ad-Rocka.

Chuck D z Public Enemy: Adam i Boys zabrali nas w pierwszą trasę – to było 25 lat i 79 tras temu. Byli kluczowi dla początku, środka i naszej obecnej działalności. Adam wspierał nas szczególnie, nawet ostatnio, kiedy pozwolił, bym wprowadził Beastie Boys do Rock and Roll Hall of Fame.

Robbie Williams: Dziękuję, że pomogłeś mi przebrnąć przez okres nastoletni.

Tom Morello z Rage Against The Machine: Słowa nie oddadzą smutku i poczucia straty. Twój humor, talent i wspaniała duszą są nie do zastąpienia. Spoczywaj w pokoju bracie.

Justin Timberlake: Jestem zdruzgotany na wieść o śmierci Adama Yaucha. Był prawdziwym pionierem sztuki. Kieruję swe myśli i modlitwy do jego rodziny i bliskich.

Travis Barker z blink-182: Zawsze będzie dla mnie wzorem. Cieszę się, że miałem przyjemność go poznać. Straciliśmy jednego z najlepszych.

Kirst Novoselic z Nirvany: Dziękuję za riff do “Sabotage” i wiele wspaniałego groove’u. Adam walczył też o sprawiedliwość i pokój.

Corey Taylor ze Slipknot i Stone Sour: Straciliśmy prawdziwą legendę i jedną z najmiliszch osób, jakie poznałem.

Żal wyraxili również muzycy The Transplants, The Roots, Green Day, The Strokes, Fishbone oraz także Nas, Busta Rhymes, Common, Ryan Adams, Slash, MC Hammer, Graham Coxon, a także aktor Ben Stiller czy Jimmy Fallon.

aka | inf. własna

Dodano:
Tagi: ,
.

Polecamy: Show Film Studio