» Newsy

Audioriver 2013: Paul Kalkbrenner, Julia Marcell

Znamy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na Audioriver 2013. Na płockiej plaży zaprezentują się Paul Kalkbrenner, Mr. Oizo, Karin Park, Nymfo & Klute, Raresh, Xhin, Matador i Julia Marcell.

Paul Kalkbrenner zajmuje szczególne miejsce w ośmioletniej historii Audioriver. To on był jedną z gwiazd pierwszej edycji, a w 2011 roku zgromadził na plaży największą jak dotąd widownię. Teraz autor licznych albumów i odtwórca głównej roli w filmie “Berlin Calling” przyjedzie do Płocka po raz trzeci, by zaprezentować m.in. materiał ze świeżo wydanej płyty “Guten Tag”.

Na Audioriver całkiem niedawno – bo w ubiegłym roku – grał także reprezentant drum’n'bass, Nymfo. Jego występ na scenie głównej zebrał tak świetne recenzje, że organizatorzy postanowili sprowadzić go jeszcze raz. W tym roku Holender nie będzie jednak sam, bo zagra wspólnie z Klute, czyli szefem wytwórni Commercial Suicide.

Pozostałe gwiazdy to zupełne nowości na płockiej plaży, a wiele z nich jeszcze nigdy nie występowało w Polsce. Wśród nich jest Szwedka Karin Park, która – choć od lat święci triumfy w ojczyźnie – na międzynarodowe wody wypłynęła dopiero dzięki wydanemu w zeszłym roku albumowi “Highwire Poetry”. Jej głos i muzykę można skojarzyć z twórczością Fever Ray czy The Knife i nie ma w tym nic dziwnego, bo producentami płyty Karin są osoby odpowiedzialne m.in. za brzmienie właśnie tych projektów.

Wyjątkową artystką jest także Julia Marcell, czyli laureatka Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna oraz Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna. – To zabawna historia, ale jej koncert zobaczyliśmy nie w Polsce, a w Niemczech i już po kilku minutach wiedzieliśmy, że prędzej czy później sprowadzimy ją na Audioriver – komentuje rzecznik festiwalu Łukasz Napora. – Na żywo jest jeszcze lepsza niż w studiu.

Fani electro także powinni być szczęśliwi, bo do Polski wraca jeden z najsłynniejszych reprezentantów gatunku, czyli Mr. Oizo. Ten utalentowany Francuz to artysta multimedialny, a na liście jego dzieł znajdziemy choćby kultową żółtą maskotkę z reklam Levi’s, albumy autorskie dla F Communiations i Ed Banger oraz wspólne płyty nagrane z takimi postaciami, jak Sebastien Tellier, DJ Feadz czy Uffie.

Na koniec kilka nazwisk, które rozgrzeją fanów undergroundowego house’u i techno. Raresh to wyjątkowy DJ z Rumunii, na którego talencie poznał się choćby sam Ricardo Villalobos. Matador jest jednym z flagowych okrętów wytwórni Richiego Hawtina i 18. artystą na liście najlepszych live actów według portalu Resident Advisor. Z kolei Xhin to reprezentant jednej z najważniejszych wytwórni na dzisiejszej scenie techno, czyli Stroboscopic Artefacts.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013.

aka | informacja nadesłana

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio