» Newsy

Rocket Festiwal w marcu w Warszawie

W 2014 roku pod wspólną nazwą Rocket Festiwal odbędą się imprezy w trzech miastach – zapowiedziane wcześniej w Poznaniu (22 lutego) i Gdyni (1 marca) oraz 29 marca w Warszawie.


W stołecznej Arenie Ursynów będzie można zobaczyć zespoły: Coma, Luxtorpeda, Bednarek, Farben Lehre, Krzysztof Zalewski i Thrudy. Wkrótce podany zostanie siódmy wykonawca, który uzupełni ten skład.

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie muzyki i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. “Pierwsze wyjście z mroku” odbiło się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi. Po wydaniu kolejnych albumów, występach na największych polskich scenach i eksperymencie muzycznym z Orkiestrą Symfoników Gdańskich zespół powrócił w 2011 z nowym, “Czerwonym albumem”, który zebrał bardzo dobre recenzje. Coma zaczęła również koncertować zagranicą, czego owocem jest wydany w 2013 roku anglojęzyczny album “Don’t Set Your Dogs On Me”.

Projekt Litzy – Luxtorpeda – wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec – Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty “Luxtorpeda” i singla “Autystyczny” zespół wydał drugi krążek “Robaki”. Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju. W przygotowaniu znajduje się trzeci krążek formacji, którego premiera zaplanowana jest na 2014 rok.

Bednarek to projekt, na którego czele stoi charyzmatyczny Kamil Bednarek. Znany z formacji Star Guard Muffin wokalista wydał jako Bednarek album “Jestem…”, z którego pochodzi m.in. przebojowy singiel “Cisza”. Jak zapewniają artyści odpowiedzialni za nagranie krążka, przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu niż albumy SGM – mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny. Udział w nagraniach wzięli: sekcja dęta Zion Train, Gutek, Dawid Portasz, Staf (uzdolniony brzeski raper udzielający się już na pierwszej płycie SGM) czy Jelonek.

Kolejną gwiazdą Rocket Festiwalu będzie legenda polskiego punk-rocka – Farben Lehre. Zespół, powstały z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa, debiutował 25 lat temu, w murach płockiego L.O. im. Wł. Jagiełły. Muzyka Farben Lehre zrodziła się z fascynacji twórczością m.in. Sex Pistols, Ramones, Bad Religion czy The Clash. Muzycy słyną z żywiołowych koncertów, w których prezentują połączenie energicznych, ostrych oraz pełnych radości dźwięków z dawką przemyślanych, szczerych tekstów, stanowiących próbę porozumienia się z drugim człowiekiem.

Krzysztof “Zalef” Zalewski to kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Polskiej publiczności dał się poznać jako zwycięzca drugiej edycji telewizyjnego programu “Idol”. Po wygranej nagrał debiutancką płytę (“Pistolet”) i na kilka lat zawiesił karierę solową. Podczas występów w 2009 roku wspierał zespół Hey w trasie promującej album “Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”. W kolejnych latach dołączył do zespołu Brodki oraz do składu poznańskiej grupy Muchy. Jesienią 2013 roku wydał drugą solową płytę – “Zelig”. To album diametralnie różny się od debiutu, świetnie przyjęty przez całe środowisko muzyczne.

Thrudy to zespół z Bełchatowa, laureat nagrody publiczności tegorocznego jarocińskiego konkursu Hortex Rytmy Młodych.

Bilety na Rocket Festiwal w Poznaniu i Gdyni wkrótce pojawią się w sprzedaży. Dostępne będą na stronach Go-ahead.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

aka | go-ahead

Dodano:
Tagi: , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio